אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

חלוקת אחריות

בין המועצה לבין הועד המקומי

לחצו כאן לנופית פלוס הגליון המלא מס' 478 מיום חמישי 19.4.12

חלוקת אחריות בין המועצה לבין הועד המקומי זוהי אחת השאלות שחוזרת ועולה, בכל מיני וריאציות, בדיוני קבוצת המיקוד של נופית המתקיימים במסגרת הפעילות לגיבוש התוכנית האסטרטגית של המועצה האזורית זבולון. היכן עובר הקו המגביל בין האחריות של המועצה לבין אחריותו של הועד המקומי? כידוע אחריות כרוכה בתקציב, יותר אחריות פרושה יותר תקציב. לפני מספר שנים ירדו החזרי הארנונה שמקבל הועד המקומי מהמועצה ובהתאם ירדה גם אחריותו של הועד מנושא של פינוי האשפה כדוגמא ועבר לאחריות המועצה. ניתן להניח שיש יתרון לגודל למועצה שמפעילה שירותי פינוי אשפה במספר ישובים, כמו שיש לה יתרון לגודל בנושא תחבורה והסעות התלמידים לבית הספר. מערך מדריכי הנוער בישוב הינו באחריותו של הועד המקומי. האם יש מקום להעביר את האחריות למועצה? אותה שאלה יכולה להישאל בתחומים נוספים: הגינון, הנקיון, הביטחון.

בדיון השני מתוך חמישה דיונים המתוכננים לקבוצת המיקוד של נופית שהתקיים השבוע השתתפו מצד המועצה: ארז ארד- מזכיר המועצה ונבו העו“ס של נופית. תושבי נופית: טלי רן פריאל, אבי ישראל, חיים בסכס, בן ברנס, יוסי שקד, אבי ברוך, מולי רש - יו“ר הועד המקומי, חברי הועד המקומי: אלי רוזנבליט, לילך פרבשטיין, איתן סימון, גדעון קורן. ארנון רוזמרין - מנכ“ל הישוב וישראל שמנחה את הדיונים. הדיון ארך כשלוש שעות.

דיווח מעניין התקבל במהלך הדיון מנבו - העו“ס של המועצה, שסיפר כי ישנן חמש עשרה משפחות בנופית המטופלות ע“י מחלקת הרווחה, מספר המשפחות במצב קשה שהיו זקוקות לעזרה במזון בחג ירד מחמש בשנה שעברה לשתי משפחות השנה. נבו סיפר גם מידע משמח על כך שקיימת התגייסות למען משפחות במצוקה והתחושה בישוב שיש ערבות הדדית, לא משאירים את המשפחות לנפשם ועוזרים לגלגל להסתובב כדי שמי שנמצא היום למטה יעלה למעלה.

נושא פיתוח נופית ב”הרחבה הדרומית“, באזור השלוחה שבין רחובות חרמון ועצמון שתכלול כ 200 בתי מגורים, עלה כראשון במעלה. האם המועצה תוכל לסייע בפיתוח ולהתגבר על מכשולים שתוקעים את תהליך אישור התוכניות בימים אלה? האם המועצה תוכל להפעיל את החברה הכלכלית שלה שתיקח אחריות על הפרוייקט? בנופית מקווים שכן.

אבי ברוך

ועוד בגליון

  • האירוע המרגש של השנה: ניווט אוהד זך>>>
  • אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות>>>
  • מפגשים חברתיים, מסיבות וטיולים במועדון החדש של הנופשיבוקר>>>
  • דבורים נעלמות מן העולם. מדוע ומה ההשפעה על האדם?>>>

 

כל זאת ועוד בגליון זה לחצו כאן לנופית פלוס הגליון המלא מס' 478 מיום חמישי 19.4.12

קריאה מועילה ומהנה,

 

"מידע" an>04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]