אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

השכלה ודעת

לחצו כאן לנופית פלוס הגליון המלא מס' 459 מיום שישי 2.12.11

שמעון מידן, תושב נופית, פותח השבוע, תחת כנפי נופשית, סדרת הרצאות בשם: ”קיצור תולדות האנושות“ שתתקיים בימי ג‘ בתחילת כל חודש. שבעה מפגשים, הראשון ביום ג‘ הקרוב בין השעות 21:30 - 20:00 באולם הרב תכליתי.  הסדרה מיועדת לכלל תושבי נופית. לקראת המפגש הראשון שאלתי את שמעון שלוש שאלות:

ש. למי כדאי לבוא להרצאות?

ת. כל מי ששיש לו עניין בהרחבת הדעת בתחום של מי אנחנו (מין האדם ככלל והיהודים בפרט), מה מוצאנו, הדרך שעברנו והתרבות שצברנו עד ימינו.

ש. האם מבחינתך נושאים אלה הם מקצוע או תחביב ?

ת. בהשכלתי אני בא מתחום המדעים, אך נושאים אלה עינינו אותי מאז נעורי. בשנים האחרונות התפנה לי זמן והחלתי ללמוד את הנושא באופן עצמאי ממקורות אקדמאים, ספרים ואתרי אינטרנט. 

החומר נערך במקור לצרכי האישיים, אך  עם  הזמן החלטתי להנחילו לבני משפחתי.  מאחר וקצב קיום מפגשי הלימוד המשפחתיים לא עמד בקצב גידול כמות המידע הנצבר, עלה על הפרק הרעיון לנסות וחלוק את המידע עם תושבי נופית.

ש. למה עלינו לצפות?

ת. הסידרה הנוכחית הינה על בסיס עיון בעשרות מקורות, אך היא מוגשת בפורמט של שבע הרצאות בלבד, כך שהמידע הינו מאוד תמציתי.  הסידרה תכלול נושאים "קדם אנושיים" כמו תהליכי הווצרות היקום, תהליכי האבולוציה ומקור האדם. מה המשותף לאדם ולבעלי החיים ומה מייחד אותו מהם. מתי ולמה התחילה התרבות האנושית. למה התרבות הדומיננטית היא ה"מערבית", מה קרה לתרבויות הודו / סין /  דרא"מ ?   מי תרם  לאורך השנים, במקומות שונים בעולם, להתגבשות החברה ולהרחבת התרבות, הדת והמדע. מהם האינטראקציות בין הגורמים השונים. האם התהליכים  ליניאריים/ במקביל או בקפיצות. מה התהליכים שעברו על היהודים לאורך ההיסטוריה והיכן השתלבו בתהליכים העולמיים.

עוד פרטים על הסדרה תוכלו לקרוא בעמוד של נופשית בגליון זה>>>

קצרים

דואר נופית: יום שישי 12.9.11 אין קבלת קהל בדואר. דבורה אלחנתי

התרמת דם: יום א‘ 4.1.11  אחה“צ תתקיים התרמת דם במרפאה בנופית בשעות 16:30-21:30. נא  להצטייד בכרטיס זיהוי כלשהו. ניתן לתרום החל מגיל 16 ועד גיל 65. ברכת תודה משירותי הדם של מד"א.

החזר כספי על חוגים: יוסי שקד, הנהלת נופשית: ”שמחנו להיענות התושבים שהתרחבה לאחר הפרסום ב“נופית פלוס“ וב“פורום נופית“ ואנו פועלים להעביר לזכאים את ההחזר.

 

קריאה מועילה ומהנה, אבי ברוך

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]