אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

האם יש מקום לחב"ד בנופית ?
לחצו כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 444 יום שישי 12.8.11

מכתב למערכת מאת שמעון מידן

למרות שבנופית קיים כבר מספר שנים בית חב"ד, נופית החילונית/ פלורליסטית הכוללת גם תושבים מסורתיים ומעט דתיים הזדעזעה לאחרונה לגלות כי יש בה נטע זר המנסה להתרחב בדמות נקודת אחיזה של חב"ד. כן, נרדמנו בשמירה.
על מה הצעקה ? מהי חב"ד ? מה רע בחב"ד ? ממש על רגל אחת:
לחב"ד יש תדמית של גוף חיובי, מלא אהבה, מקרב לבבות, "חברה נאורה".
זו רק המסיכה: תנועת חב"ד, בדומה לכתות מיסיונריות מודרניות אחרות, מפיצה את משנתה ב"דרכי נועם". הסופגנייה, ההזמנה לדרשה או תפילה, ההרצאות לנשים ע"י אשתו של קישון (שליח חב"ד), חוגי חינם לילדים שבהם גם מקבלים ממתקים, משלוח המנות, לימוד חינם לבר מצווה בתוספת הזמנה לבית קישון לארוחת ערב בליל שישי, ממתקים בל"ג בעומר וכדומה מזכירים יותר מדי את הפתיון ששמים לדג בחכה.

הם משדרים אהבה ונחמדות (ויתכן שהם נחמדים) כאמצעי יעיל להשגת המטרה שהיא הרחבת תחום השפעה של הרבי ולכידת נפשות תועות (ולתפיסתם- גם טועות).
מבחינתנו, כלא מאמינים במשיח מלובביץ', זו גניבת דעת וחטיפת נפשות רכות בשלב שהם ניתנים להשפעה וללא יכולת ביקורת בוגרת. חב"ד מתמקדים בקטינים או אנשים בעיתות משבר: מחלה, בעיה אישית או מוות במשפחה כי זו נקודת הזמן בה ניתן להשפיע על אדם.
ציטוט מתוך אתר חב"ד הרשמי:  "השליח החב"די אינו מתעקש. הוא רק מציע. הוא אינו מבקר; הוא מעודד. הוא אינו מטיף מוסר. הוא מתנהג כשווה בין שווים, כחבר. והמהפכה מתחילה. זה קורה בלי שאף אחד מרגיש. מספר שנים עוברות, ופתאום זה נהפך למראה מקובל: משפחות עם סוכות, שומרי שבת וכשרות, ועוד."

המשך בגליון  זה>>>
 

הבית כעסק כלכלי

ברצוני לפרסם תגובה בעיתון לגבי העצומה נגד בניית מקווה ובית כנסת בביתו של הרב קישון.
אני באופן אישי חושבת שאין מקום בישוב חילוני לבניה כזו, בגלל אופי הישוב.
חלק מהטיעונים שכתבו מתנגדי הבניה הינם "הפעלת מקווה ובית כנסת בבית פרטי תהווה מטרד לתושבי הישוב בכלל ולתושבי הרחוב בפרט..." בית פרטי שייעודו , על פי תוכניות המתאר של נופית, למגורים בלבד."
אם מדברים על מטרד לשכנים , וחיים בישוב בעל איכות חיים שונה מהעיר, אז מדוע לא להזכיר חלק מתושבי נופית שהפכו חלק מביתם לעסק כלכלי ומשכירים יחידות או חניה שהפכה ליחידת דיור, וכל זה על חשבון הרחוב שגם ככה צר במקומות מסוימים, יוצא שהשוכרים והמשכירים מחנים ברחוב קרוב קרוב לביתם, חוסמים נתיב נסיעה ומסכנים את הולכי הרגל ואת הנוסעים בכביש שנאלצים לעיתים לנסוע בנתיב הנגדי, כי זה שלהם משמש לחניה לאלו שחנייתם "תפוסה".
אז, מטרד יש לו כמה פנים וכדאי לקחת את הכל בחשבון.

אירית גולדשטיין

 

ועוד בגליון

צוות נופשיבוקר חוזר ומעדכן בסדרת פעילויות מעניינות חדשות

בי“ס לשייט ”בריזה“ מגשים לך חלום, תוך פחות משנה תוכל להגשים את החלום ולשוט עם הרוח. קורסי שיט בנופית. פרטים בגליון זה

אהוד קלפון בפינתו רשימות מהטבע והפעם על חולדה רעילה

המרכז למוזיקה זבולון מודיע על פתיחת ההרשמה>>>

מבצע מפתיע לעדשות מולטיפוקל צייז באופטיקה ברכס>>>

טיול מיטיבי לכת בוגרי ט' - י"א

ועוד...

קריאה מועילה ומהנה, אבי ברוך
 

Share |

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]