אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

Peace Camp
לחצו כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 442 יום שישי 29.7.11

בימים אלו חזרו חברי המשלחת לאוסטריה, בוגרי כיתה ט׳ מבית הספר כרמל זבולון. חברי המשלחת: אילי ארקינד, נעם שחר, יעל לביא, תהל לקח, אביב גור, אלון כהן, בר קנזי, אמיר אדר ועומר רוזנבליט. לקבוצה הצטרפה גם ילדה מתל-אביב בשם איילה.
באוסטריה הם חברו לקבוצה של הונגרים, ערבים נוצרים מחיפה ואוסטרים. מטרת המחנה הייתה שיחות שלום תוך כדי חיבור בין קבוצות של בני נוער שלכאורה אין מכנה משותף בינייהם וניפוץ מיתוסים ודעות קדומות.
לנסיעה של המשלחת קדמה עבודת הכנה יסודית, הילדים נבחרו מתוך קבוצה גדולה -עברו ראיון באנגלית, למדו היסטוריה, הכינו מצגות על הסכסוך במזרח התיכון, על ההיסטוריה של מדינת ישראל וכל ילד הצטייד בתמונות משפחתיות. בבית הספר כרמל זבולון ציידו את הילדים בידע, הנחו אותם לקיים דיאלוגים תרבותיים ומכובדים, ארגנו מפגש מקדים עם המשלחת הערבית וקיימו מפגש עם ההורים. המשך בגליון זה>>>

עדות מהשריפה ומסר חשוב

בשבוע הבא ביום ראשון מתוכננת ישיבה של ועדת ביטחון להסקת מסקנות מהשריפה שפקדה אותנו ביום רביעי 20.7.11. למזלנו אין נזקים גדולים אך חשוב להכיר את השתלשלות העניינים באותו יום.
מי שהתריע על השריפה הוא חגי כץ - שראה והיה נבון מספיק להזעיק כוחות ולהוציא את השכנים מבתיהם. הלוחמים באש בדקות הקריטיות הראשונות מנעו את האסון: איציק קירשנר, חיים זך, אבישי וחגי כץ. במזל גדול, באמצעים דלים, אך תוך נחישות רבה - הם הצילו את בתיהם מהאש. כרבע עד חצי שעה הם לחמו שם לבד. העשן החניק - הם ברחו וחזרו שוב ושוב עם זרזיפי מים דלים אך חשובים שהשכילו להתיז למקומות הקריטיים. אומר חיים זך: ”למזלנו אני במקרה הייתי בבית כי נעמי היתה חולה. אני משוכנע שאילו אנחנו - איציק, אבישי, חגי ואנוכי -לא היינו בבית - אזי העצים שבין בתינו היו עולים באש וזה היה מצית את הפרגולות ואת שני הבתים ומכאן האש היתה מתפשטת לשאר הבתים שבסביבה“.
כל הכבוד לעובדי הישוב, לכבאים, לטייסת הכיבוי ולכל מי שסייע - אכן מגיעה להם תודה גדולה - על המסירות הדבקות והמהירות בכיבוי השריפה. עם זאת יש לזכור שמי שנילחם ברגעים הקריטיים באש היו קומץ תושבים שגילו נחישות ודבקות. תובנה חשובה שעלינו להפנים היא שיש לגלות ערנות ולהתריע, ושכל איש ואישה צריכים להיות ערוכים ומוכנים להלחם באש שעלולה לאיים על הבית שלהם. כך זה היה בשרפות אחרות בארץ וכך זה היה גם כאן: 
בתים שיושביהם נלחמו באש בעצמם - ניצלו בסבירות גבוהה יותר מבתים אחרים. 
 

ועוד בגליון

דיווחי הועד המקומי

צוות נופשיבוקר חוזר ומעדכן בסדרת פעילויות מעניינות חדשות

בי“ס לשייט ”בריזה“ מגשים לך חלום, תוך פחות משנה תוכל להגשים את החלום ולשוט עם הרוח. קורסי שיט בנופית. פרטים בגליון זה

אהוד קלפון בפינתו רשימות מהטבע

ועוד...

קריאה מועילה ומהנה, אבי ברוך
 

Share |

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]