אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

פרס החינוך לביה"ס כרמל זבולון

לחצו כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 436 יום שישי 17.6.11

בית הספר כרמל זבולון שבקיבוץ יגור זכה בפרס חינוך ארצי לשנת תשע“א. מדוע רואה ביה"ס את עצמו כמועמד לפרס החינוך, והסיבות שהביאו למסקנה שאכן ביה"ס ראוי לפרס:
בית הספר רואה קדימות עליונה להישגי התלמידים, ומשקיע חשיבה ותכנון בקידומם בטיפוח כלי חשיבה בדרכי הוראה יצירתיות, מגוון אופני למידה וחיזוק דרכי הערכה ומשוב.
בבית הספר קימת התייחסות מיוחדת לצרכים שונים של תלמידיו. מערך ייעוצי מוגבר נותן מענה לתלמידים ומחנכים, מערכת שעות אישית לתלמידים וגורמים פאראפסיכולוגים במעגלי תמיכה נוספים.
בחזון ביה"ס דגש על שיח והדברות בין כלל קהילות ביה"ס (תלמידים, צוות, הורים וקהילות בסביבה) במטרה לאפשר לתלמידים להתנסות בהתנהלות שיש בה ערכים ודרך ארץ. ביה"ס מחוייב לשמירה על סביבה ירוקה כחלק מהנחלת מורשתו לדור הלומד בו ולבאים אחריו ומקיים הלכה למעשה באמצעות תלמידיו.
התפיסה החינוכית של בית הספר ודרכי הלמידה הנגזרות ממנה באות להדגיש את זהותו הציונית, יהודית ואזרחית של התלמיד תוך שימת דגש לחיזוק הזהות האישית, המשפחתית והקהילתית של התלמידים.
בבית הספר קימת ראיה ארוכת טווח העוסקת בהצמחת מנהיגות מורים ותלמידים, תוך שיתופי פעולה פוריים עם קהילת ההורים. קימת מדיניות של "דלת פתוחה" אצל מנהלת בית הספר ובעלי תפקידים תוך עידוד למידה והתפתחות מקצועית. קימת חשיבות רבה בבית הספר לטיפוח הסביבה הלימודית וחצר ביה"ס, בשיתוף תלמידים וצוות ביה"ס.
כולנו ידענו שביה"ס כרמל זבולון הוא ביה"ס מצוין, עכשיו קיבלנו את התעודה.
 


יחידת (נשים) עלית בנופית

לפני כמה ימים עמית בני ספר לי שהם יהיו השבוע בניווטים באזורנו ושאל אם אוכל לצ'פר את החבר'ה שלו- מגולני - באחד הערבים. נזכרתי שקראתי מס' פעמים על גבי צהובון זה על שרה גולדנברג וחברותיה שהתגייסו לטובת יחידות שונות בצבא. החלטתי להרים טל' לשרה ולהיעזר בה ובנסיונה. אין ספק ששרה יודעת לשאול את השאלות הנכונות (אותן הפניתי למפקדים של עמית) ולפיהן הוחלט שאני אהיה אחראית על הארוחה ביום שני בערב. (הורים נוספים מישובים סמוכים לקחו על עצמם אחריות על הארוחות ביתר הימים). הסתבר לי, שבנופית קיימת רשת קשר הפועלת הן בנופית הותיקה (אותה מפעילה שרה) והן בנופית החדשה (אותה מפעילה אסתי בן עמי) גם למטרות אלו. לכל אחת מהן יש קבוצת נשים מקסימות שנעתרו בשמחה לסייע לי בארגון הארוחה ואכן ביום שני אחה"צ החלו להיערם במטבחנו מאכלים שונים וטעימים לטובת החבר'ה של עמית. שעת ההגעה של החיילים מהניווט השתנתה והתעכבה (כצפוי, לדברי שרה, שיודעת לציין אילו יחידות מצליחות יותר בניווטים ואילו פחות..). בסופו של דבר הגיעה שעת השין. נסעתי ביחד עם ענבר ועפרי ב- 23.30 בלילה לכיוון בית לחם הגלילית כשהמכונית עמוסה במאכלים שהכנו. החבר'ה הגיעו לקראת 1.00 לפנות בוקר אבל אין לתאר את (עייפותם) ושמחתם לקראת האוכל הטעים שקירב את הבית לכל אחד מהם. אני רוצה לנצל במה זו כדי להודות בשם עמית וחבריו לכל הנשים המקסימות- יחידת העלית של נופית- שעזרו לנו לפנק את החבר'ה במעט שניתן! מאתנו, משפ' קובי.
 

 קריאה מועילה ומהנה, אבי ברוך
 

Share |

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]