אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

עמדה ושאלה: למה?

לחצו כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 430 יום שישי 6.5.11

טקס יום השואה היה הטקס הראשון שמתקיים באולם הספורט החדש שנחנך לאחרונה בנופית. האירוע והמקום כיבדו זה את זה. את הטקס הכינה שכבת י“ב בליווי מחנכיה מביה“ס כרמל זבולון, כשבנופית לקחה על הטקס אחריות, מדריכת הנוער מיכל.
טקס יום השואה הינו נקודת ציון מיוחדת המסיימת את המסע לפולין אליו יוצאים בכל שנה בחופש הגדול בני שכבת י“א במסגרת ביה“ס ובליווי מחנכיהם ומלווים.
החוויות שהם עברו במסע לפולין מתנקזות בטקס וזה מרגש מחדש כל שנה.
שלושה בני נוער הקריאו במהלך הטקס קטעים שכתבו ביומן המסע שלהם. דעתם של בני הנוער מעניינת. כיצד תופשים האנשים הצעירים האלה את העולם שסביבם? איזה חותם משאירות בהן החוויות שעברו במסע לפולין? מהן הדעות שהם מגבשים בהשפעת המסע?
הראשונה מבין השלושה גרמה לי להבין את המשמעות המיוחדת שיש לעצם ההופעה של נצרים של חיים חדשים, צעירים, יפים ובריאים במקום הארור שבו נגדעו חיים ללא רחם.
השלישי גרם לי להבין שגם אם קשה לחדור לליבם של הצברים המחוספסים, הם מצידם מעריכים את ההתעקשות והמאמצים הכרוכים ביציאה למסע, ושבסופו של דבר נושאים פרי, עבורם באופן אישי ועבורנו בחברה הישראלית.
השנייה מבין השלושה הזכירה לי את השיר המתחיל במילים: ”בשמלה אדומה ושתי צמות, ילדה קטנה, יחידה ותמה, עמדה ושאלה: למה?“. היא הודתה שאינה מבינה למה, כיצד ומה בדיוק קרה שם באירופה בשואה. ההבדל בין איש בוגר, חושב ומשפיע לבין כל אחד אחר טמון ביכולת לשאול שאלות ולבקש ללמוד עוד ועוד. יש לי הערכה רבה לאנשים מסוגה בקהילה שלנו ובכלל.
מה ידוע לנו על השואה? השואה הפכה לחלק הדומיננטי ביותר בזהות היהודית ולמרות זאת, טוען עמוס גולדברג (הארץ, 2.5.11), הידע ההיסטורי על השואה בישראל בשפה העברית הוא מהדלים בעולם המערבי. עמוס מסיק מכך שבחברה הישראלית מעוניינים לזכור את השואה, אבל לא ממש להבין אותה כאירוע היסטורי שהתרחש בעולם הזה. לדעתו: "אם נבין אותה על כל מורכבותה, גם נבין עד כמה היא צמחה מתוך הקשרים היסטוריים, תרבותיים ופוליטיים שאינם כה זרים למציאות שבה אנו עצמנו חיים."
אבי ברוך
תזכורת: ניווט אוהד זך מתקיים היום!


ובהמשך הגליון>>>

אירועי יום הזכרון ויום העצמאות>>> ועוד...
פעילות נופשיבוקר - טיולים ופעילויות מגוונות>>> קייטנות 2000 בנופשית >>>
מידע ותודות על הקייטנה של הצהרונים שהתקיימה בפסח >>>
תאריכי פעילויות בקיץ של המחנות העולים>>> פינת הצילום: לקנות בזול, מאת רביב מיוחס>>>
רשימות מהטבע: חיפושית קולטת ערפילים, מאת אהוד קלפון>>> ועוד ועוד...
 


 קריאה מועילה ומהנה, אבי ברוך
 

Share |

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]