אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

אחד מהחברה

לחץ כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 411 יום שישי 17.12.10

נכתב במסגרת חוויה מחופש חנוכה. נועם סטולר, כתה ב'2

ביום ראשון בחופשת חנוכה, נסעתי עם אימא שלי ואחים שלי להצגה "אחד מהחברה". ההצגה מספרת על ילד שקוראים לו פיטר שניצל ממלחמת העולם ה-2 ועלה לארץ ישראל לבד, כי לא מצא את ההורים שלו במלחמה. בישראל, בישוב שפיטר הגיע אליו, היו ארבעה ילדים ישראלים שלא התנהגו יפה אל פיטר. הם הציקו לו, צחקו על הלבוש שלו ולא שיתפו אותו במשחקים ובאימונים למחתרת. הילדים לא חשבו על המלחמה שפיטר היה בה: כמה פיטר היה רעב, כמה הוא עצוב כיוון שהוא לא יודע אם אמא ואבא שלו חיים או מתו במלחמה. פעם אחת, פיטר לקח משהוא לאכול וגמר את כל החבילה ולא השאיר כיבוד לילדים האחרים כי בגלל השואה, הוא לא שם לב שהוא אוכל הרבה. המדריך של הילדים גילה שפיטר מתאים להצטרף למחתרת. פיטר, שהיה חבר טוב, צירף גם את החבר הישראלי שלו למחתרת וכך הפכו כולם לחברים טובים. בסוף ההצגה, הילדים מופיעים בטקס בישוב שלהם יחד עם פיטר והוא מקבל הודעה שההורים שלו נשארו בחיים.
אני ממליצה ללכת להצגה הזאת כי היא מאוד מעניינת, מאוד מרגשת ומלמדת על מה שהיה בארץ ישראל בתקופת השלטון האנגלי וההעפלה. היא גם מלמדת על חברות בין ילדים והיא מלמדת שכדאי להתנהג יפה גם לילדים בודדים וגם לילדים עולים חדשים וגם לילדים שהם שונים.

נועם סטולר

דפנה אנגל כתבה את המחזה ”אחד מהחברה“. דפנה היא חברת הילדות שלי מחולון. גדלנו יחד בלול כפעוטים, שיחקנו יחד בחולות כילדים, ונפגשנו מדי יום אחרי הלימודים כתלמידי בית הספר היסודי. אחד המשחקים ב“חבורה” הקטנה שלנו, שכללה את האחים הקטנים של שנינו ולפעמים עוד חברים מהשכונה ברח‘ חנקין בחולון, היה הצגות. היינו מתחלקים לקבוצות ואז מביימים ומשחקים, או צופים, לסירוגין, בהצגות קצרות שהכנו בעצמנו לעצמנו. עברו יותר מ-30 שנה מאז שדרכנו נפרדו והקשר ניתק. מאז שידעתי שדפנה כתבה את המחזה הזה, תכננתי לראותו ולשוחח עם דפנה. בעזרת חברים איתרתי את מספר הטלפון של דפנה, אזרתי אומץ והתקשרתי. סיפרנו זה לזו על עצמנו ועל המשפחה וזה היה נעים, נעים.
דפנה סיפרה לי שהיא באביב ימיה מבחינה מקצועית ושהמחזה ”אחד מהחברה“ הוא אחד מתוך שלוש מחזות על תקופת המנדט הבריטי שהיא כתבה, האחרים הם: ”חבילה משמים“ ו“אורי“. מחזות הסטוריים הם ה“פטיש“ שלה. למחזות הללו קודם, כמובן, תחקיר ארוך שהיא עושה בהנאה גדולה. היא נוברת באינטרנט, מבלה שעות בספריה העירונית בחולון ובבית אריאלה בת“א, וגם בארכיון הציוני. מחזות נוספים שכתבה: ”הלילה הזה“, “שרה גיבורת נילי“, ”אם יש גן עדן“.
בהצגה ”אחד מהחברה“ שזורים שני סיפורים זה בזה. סיפור היסטורי של תוצאות שואת העם היהודי וסיפור חברתי של השתלבות החריג בחברה. שני הסיפורים נישאים על כתפי פיטר שנוחת בא“י בתקופת המנדט הבריטי לתוך חבורת ילדים במושב. פיטר בודק מדי שבוע ב“מדור חיפוש קרובים“ אם יש סימן חיים מהוריו שהותיר מאחוריו באירופה המדממת. בין לבין הוא מתמודד עם חרם שעושים עליו הילדים שחושבים שהוא מוזר, מסודר מדי ולא שייך.
ההצגה הובאה בחנוכה ע“י מחלקת ספורט ונוער במ.א זבולון והוצגה באולם הספורט במועצה.

אבי ברוך

טיול נופשיבוקר לבוסתן הכרמל- רשמים  מאת רותי כרמלי

נופית מקבלת את השבת. מפגש שני של קבלת שבת קהילתית

ללמוד לשחות עם דלית אבירם, מורה מוסמכת לשחייה עם ניסיון והתמחות בחרדות מים

המפלים המפנקים של Roy.  קייטרינג המתוקים של Roy יספק לכם חוויה בלתי נשכחת!

עצמונה גלעין היא קודם כל אימא, על זהירות בדרכים ודברים שבלב.

אהוד קלפון כותב על סערת הגשמים הקצרה שעברה כאן.

כל זאת ועוד בגליון זה
 

Share |

כדי לראות את נופית פלוס בחלון זה יש להתקין את הפלגאין המוצע

 

 

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]