אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

חיים יקרים

לחץ כאן להורדת נופית פלוס הגליון המלא מס' 408 יום שישי 26.11.10

לאחרונה הוקרן ביד למגינים ביגור הסרט "חיים יקרים" של שלומי אלדר. הסרט צולם בבית החולים תל השומר כשבמקביל מתרחשת מלחמת עופרת יצוקה בחזית עזה. הסרט מוכיח עד כמה החיים באזורנו מטורפים. אמא מח‘אן יונס שברצועת עזה, נאבקת על חיי בנה התינוק יחד עם הרופא שלו בבית החולים תל השומר. התינוק עם מחלה נדירה וזקוק לטיפול יקר שכמובן אינו בר השגה למשפחה. התינוק מקבל תרומה אנונימית ומפתיעה מישראלי שבנו נהרג במהלך שירותו הצבאי. בשיחה עם שלומי אלדר מתוודה האם ואומרת, ברגע של כנות, שתהיה גאה בבנה אם יהיה ביום מן הימים שהיד ויהרג למען שחרור ירושלים. כאן הסרט מגיע לשיאו אבל אינו מסתיים.

הסרט עורר אצלי כמה מחשבות. אם המציאות באזורנו לא תשתנה, זה לא יפליא אותי אם אשמע בעוד שנים אחדות שהילד הזה, שהוא בן שלוש היום, נילחם בשורות החמס תוך קונפליקט אישי או אולי בלעדיו. קונפליקט דומה לקונפליקט של הרופא שמציל את הילד הזה ויוצא למילואים בעזה, תוך כדי צילומי הסרט, בזמן מלחמת עופרת יצוקה, כדי לחבור לכוחות שנשלחו לשם במטרה להראות לתושבי עזה מה קורה כשבעל הבית משתגע. ומחשבה נוספת, פנטזיה אם תרצו: האם אתם חושבים שהסרט הזה יכול לשנות את המציאות באזור? אני חושב שלא. למרבה הצער, בשביל לשנות את המציאות צריך להישפך מספיק דם עד שכל הצדדים יגידו די.

בלתי אפשרי שלא לגלות חמלה לתינוק הקטן, האומלל וחסר האונים ולהזדהות עם האמא הדואגת לבנה. סרט מרגש, נוגע ללב, אנושי, אמיתי, כנה, כמו האדם שעשה אותו. שלומי אלדר, איש חדשות שעובד בעזה, ויום אחד המקום שבו הוא עובד נסגר והקריירה שלו מתרסקת. ומשם, בעקבות כתבה אחת על תינוק חולה בבית החולים, ממריאה לשיאה עם הסרט "החיים יקרים".

האם אתם חושבים שהסרט ראוי לפרס האוסקר? ובכן הסרט הזה נבחר לאחרונה להיות ברשימה המקוצרת של 15 המועמדים לפרס האוסקר לסרטי תעודה. מיד לאחר הסרט התקבצו הצופים באולם לשיחה עם שלומי אלדר. שלומי סיפר על ההקרנות בגרמניה, קנדה, ארה“ב ועוד. ועל כך שבחו“ל הסרט הרבה יותר ”פופולרי“ ולהקרנות מגיעים הרבה יותר אנשים ביחס להקרנות בישראל. התפתחה שיחה מעניינת בין שלומי והקהל. השיחה המשיכה עם החברים באוטו בדרך הביתה. תודה לענת עוגן מנהלת אולם יד למגינים ששלחה תזכורת יחד עם קישור לרשימה מרתקת בעיתון ”הארץ“ באינטרנט, רשימה שדרבנה אותי לצאת ולראות את הסרט ולהיפגש עם שלומי.

אבי ברוך

ועוד בגליון

תומכים במשפחת שליט בעמוד הועד המקומי >>> טיול לבוסתן של אברהם ולתעשיות בית אל בזכרון יעקב. בעמוד של נופשיבוקר >>> סדנא לייעוץ הנקה במרפאת הכללית בנופית- על ידי מומחית לייעוץ הנקה >>> אוהבים לשחק כדורסל? מתארגנת קבוצת חובבים למשחקים במגרש בנופית >>> הנופיתפון. יוזמה של אסף בנדקובסקי להכנת ספר טלפונים יישובי >>> מבצעים באיטליז ובמזנון בנופשית >>> על חשיבות עריכת תזרים מזומנים, תובנה מאת יהודה יזרעאלי >>> קייטנת צהרונים בחנוכה >>> כל מה שרציתם לדעת על מחזור שקיות ולא העזתם לשאול, מאת ניקי קרלן >>> ביקורת עצמית בפינת הצילום של רביב מיוחס >>> אהוד קלפון >>>ועוד>
 

Share |

 

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]