אין שישי בלי נופית פלוס

 

נופית פלוס

 

 

העלון המקומי של הישוב נופית

להרשמה וקבלת הגליון בדואר האלקטרוני  לחצו על "נופית פלוס" בכותרת העליונה בדף והרשמו    ***   חדש חדש חדש: נופית פלוס עסקים, כל הקישורים שצריך בנופית, כל העסקים: נופית פלוס עסקים

ספסל אקולוגי של גן רימון

נופית פלוס הגליון המלא מס' 386 מיום 18.6.2010

רצינו לספר לכם על הצטרפותנו לתוכנית הסמכה "לגן ירוק", של המועצה האזורית זבולון ומשרד החינוך, שבסיומו, במידה ונעמוד בקריטריונים, נקבל "תו ירוק" לגן רימון.
במסגרת התכנית ובראיה לעתיד ירוק יותר, החלטנו בגן להתמקד ולפעול בשלושה נושאים:

  1. טיפול בפסולת –מיחזור, אנו משתמשים בנייר, משטחי דגנים, לשימוש חוזר בעבודות יצירה של הילדים. שקיות בד לכביסה החליפו את שקיות הניילון. איסוף למיכלי מחזור בקבוקים וסוללות. את שאריות הירקות והפירות מהמטבח אנו זורקים לקומפוסטר.

  2. חסכון במים –אנו בגן מקנים הרגלים לשימוש וחסכון במים{"גם שמצחצחים שיניים-סוגרים את המים ! בינתיים"}.

  3. טיפול בבע"ח – הקמנו בחצר הגן פינת האכלה לציפורים ואנו עוקבים אחרי ציפורים. כבר ראינו שהגיעו עורב, צופית וגם חרגול , שבאו לאכול. כמו כן בגן מטפחים ומאכילים בתורנות דגי זהב, ותולעי טוואי המשי.

ישנו גם קריטריון נוסף, פעילות למען הקהילה והסביבה - "פרויקט קהילתי". על מנת לאתר מקום אותו נטפח ונפתח יצרנו קשר עם  נעמי זך. נעמי המליצה על הקמת פינת ישיבה מוצלת במדשאה בין עצי האלונים ליד מגרשי המשחקים {מאחורי המרפאה הישנה – וכיום חדרי הצהרונים}, וכך במהלך השנה יצאנו לבקר באתר, לשחק, לרוץ, לשבת בצל ולקרוא סיפורים, וכמובן דאגנו שהוא יהיה תמיד נקי.
וביום חמישי - 10/06 נפגשנו, כל ילדי גן רימון, ההורים והצוות לפעילות חוויתית ומגבשת. הילדים גלגלו צמיגים לאתר, וההורים סידרו אותם לצורת הספסל, וכך בשיתוף פעולה של הילדים וההורים, בנינו ספסל אקולוגי שעשוי מצמיגים ובקבוקים {פסולת מחזור}. את הספסל ציפינו בבטון, ונטענו עץ רימון בתוך צמיג ענק וצבעוני. היה מעייף, אך מהנה. עדיין לא סיימנו, נמשיך בשבוע הקרוב, וכשנסיים זו תהיה פינת ישיבה מוצלת ונעימה שתשרת את ילדי הגנים בבקרים, או את ילדי הצהרונים בשעות הצהריים, או את כל המשפחות בערבים. אנו מתכננים לקיים בו מפגשים חווייתיים וספרותיים.
ילדי גן רימון והצוות רוצים להודות: לנעמי זך, על הרעיון להקמת הספסל ומיקומו שכל כך נגיש לכל הקהילה, לארנון, חומי ומילחם הגנן, על העזרה והתמיכה בהקמת הפרויקט, וכמובן להורים על ההיענות , ההירתמות ושיתוף הפעולה שלכם להקמה והצלחת הפרויקט.
נשמח לקבל מכם הקוראים רעיונות נוספים לפיתוח וטיפוח המקום.

סמדר, צוות "גן רימון" והילדים.

 

 

ועוד בגליון זה:

מזל טוב ילדתי - אז מדוע אני עצובה? על הזמן שלאחר הלידה מנקודת מבטה של האמא: מה ניתן לעשות כדי להקל על ההסתגלות ולרכך את המסע לאמהות. מאת האחות צביה ממרפאת הכללית החדשה בנופית.

מערכת הפעילויות הקיץ של צהרוני גני חובה וכיתות א', ב', ג'

"ילד פעם" מופע מדליק בסגנון הכבש השישה עשר לפתיחת אירועי הקיץ והחמישפחתי


 

חם בבית, החשמל מתייקר, פתרונות ירוקים וחסכוניים מבית פ.ל.א פתרונות לחיסכון אנרגיה

נופשית פותחת את הקיץ בהפנינג מתנפחים ענק

סדנאת יצירה חוויתיות בזכוכית חמה ובעיצוב אלבומים עם ענת סטולר. הכל אני יכול בחופש הגדול

המוציא גז מהים. תחנות כוח להפקת חשמל הפועלות על גז זולות יותר, נדרש זמן מועט יותר כדי להקימן והן אינן זקוקות לחוף ים. רשימות נוספות של אהוד קלפון

מבצעים באיטליז נופית

פיצה משפחתית במזנון בנופשית

בית שמאי ובית הילל, על מחנה אימונים לקראת תחרויות איש הברזל. מאת ליאור זך מאור.

 על כל זאת ועוד נופית פלוס הגליון המלא מס' 386 מיום 18.6.2010פורמט אקרובט PDF בגודל כ- 2M

"מידע" 04-9535055

   [תגובות למערכת נופית פלוס] [כל הקישורים שצריך בנופית נופית פלוס עסקים]